Logowanie | Rejestracja

O nas

Już od paru ładnych lat spotykaliśmy się na wspólnych wypadach weekendowych snując się po Bieszczadach lub po innych zakątkach Polski. Niektórzy z nas zapuszczali się po całej Europie obijając się po kempingach i podziwiając piękno innych krajów.

W dniu 8 maja 2009 roku r. w Rzeszowie zebraliśmy się do kupy postanawiając założyć Stowarzyszenie, którego pełna nazwa brzmiała : Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe„THE WILD GEESE ” Rzeszów w skrócie PSM „THE WILD GEESE ” Rzeszów - albo jak kto woli "Dzikie Gęsi" Po długich i żmudnych starciach biurokratycznych w sierpniu uzyskaliśmy pełną osobowość prawną z wpisem do KRS. Przez cały okres naszej bytności zmieniało się kilkakrotnie nasze logo, rozwijaliśmy się i nawiązywaliśmy nowe znajomości zarówno w kraju jak i poza jego granicami. W 2010 roku wstąpiliśmy w szeregi Polskiego Ruchu Motocyklowego.

Przegląd struktur i filozofii tradycyjnych klubów motocyklowych nie jest w pełni identyczny i może różnić się mniej lub bardziej w szczegółach. Jednakże wszystko leży w podstawowym zrozumieniu, że spotykamy się z ludźmi którzy wyznają tradycje motocyklowe. Niemniej jednak, nieważne jaki jesteś i jaką politykę wyznaje twój klub, ważne natomiast jest rozumienie podłoża funkcjonowania grupy lub klubu z którym możesz się spotkać. Jeżeli motocykliści wpływają na styl życia, jesteś częścią tej społeczności, masz prawo przystąpienia do takiej organizacji, która wyznaje tradycyjne zasady motocyklowe - szacunek, honor, braterstwo.

„..Braterstwo jest tym, co wyróżnia człowieka, zwierzęta znają tylko miłość ..” - tak napisał żyjący na przełomie XIX i XX wieku francuski dramaturg Jean Giraudoux.

 

W naszym motocyklowym światku jest to sztandarowe określenie używane dla zaznaczenia więzów łączących grupę wspólnie jeżdżących, którzy wyrażają chęć przebywania ze sobą i to nie dla korzyści materialnych, a dla propagowania idei opartych na szacunku, tolerancji i solidarności. Są to oczywiste zasady dla każdego motocyklisty, są to reguły wzajemnej pomocy.

Braterstwo zakłada zgodność idei, która dla wszystkich powinna być jednoznacznie priorytetowa. A zatem spójrzmy na siebie jak na braci, których wspólną pasją są motocykle, niezależnie od marki i modelu, niezależnie od ich wartości rynkowej i osiągów technicznych. Te maszyny mają w sobie duszę, którą każdy z nas jej nadaje, a może nawet dzieli się własną.

 

Dobrze zorientowani znają prawdziwą głębię osobistych obietnic i samokontroli, które są wyznacznikami do otrzymania i noszenia PEŁNYCH BARW w świecie motocyklowym. Rozumienie tego dla każdego ma taki sam aspekt jak wiara czy życiowa misja a proces osiągnięcia rangi członka klubu jest długi i mozolny. Kolejną rzeczą jest szacunek do osoby która stała się pełnoprawnym przedstawicielem grupy, który dzięki swojemu zaangażowaniu i postawie nabył prawo do otrzymania i noszenia BARW. Ten szacunek jest rezultatem determinacji, sukcesu i pewnego rodzaju poświęcenia.

 

Mniej zorientowani widzą tylko powierzchniowość grupy. Widzą znaki wyróżniające grupę w środowisku motocyklowym, które niejednokrotnie wzbudzają strach . Widzą tylko prawdopodobne zagrożenie z ich strony wywołane poprzez odzew dobrze zorganizowanej licznej grupy zawsze gotowej do konfrontacji. Wiedzą że niemożliwe jest sprowokowanie jednego członka bez odzewu całej grupy i że taka odpowiedź klubu jest sprawą honoru. Ten rodzaj szacunku oparty jest na strachu.

 

W 2011 roku z THE WILD GEESE RZESZÓW przekształciliśmy się w WILD GEESE POLAND.

 

Swój dobry wizerunek budujemy poprzez propagowanie idei opartych na szacunku, tolerancji i solidarności, szczególnie pielęgnując relacje z ludźmi z poza zrzeszonej społeczności motocyklowej. Staramy się być dobrymi motocyklistami, można powiedzieć, czymś w rodzaju „dobrych sąsiadów”, których inni będą próbować zrozumieć pomimo ich zewnętrznych różnic. Naszym celem jest bycie szanowanym a nie postrachem dla innych motocyklistów i ludzi. Nie chcemy sprawiać żadnych kłopotów, nie staramy się dominować na danym obszarem, nie wplątujemy się w żadne afery, i utrzymujemy neutralność w stosunku do innych klubów. Chcemy być szanowaną grupą motocyklową.

 

Mając na uwadze powyższe aspekty postanowiliśmy nie nazywać się klubem motocyklowym z potocznie przyjętym oznaczeniem MC ( Motorcycle Club ) tylko utworzyć nowy trend i przyjąć nazwę „Motorcycle Group” i dołączyć do naszych logotypów naszywkę o tej treści . Po dopełnieniu wszystkich aspektów prawnych i przeprowadzeniu wszystkich procedur sądowych zmieniliśmy nazwę naszego stowarzyszenia i teraz w pełni brzmi:

 

Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe WILD GEESE Motorcycle  Group POLAND

w skrócie  WILD GEESE MG POLAND

WILD GEESE MG POLAND w świetle prawa jest organizacją non profit, złożoną ze służb mundurowych, urzędników, osób zajmujących się prawem lub pracujących na rzecz prawa, bezpieczeństwa obywateli oraz osób którym te wartości są bliskie. Naszym celem jest budowanie dobrego wizerunku motocyklistów w środowisku motocyklowym jak również w oczach osób postronnych. Jesteśmy osobami, które traktują motocykle jako część własnego życia i także fakultatywne zobowiązania, które wywodzą się z tradycji motocyklowych. Jesteśmy osobami rozważnymi i trzymamy się zasad Kodeksu Motocyklowego. Tworzymy rodzinę. Nieważne kim są nasi członkowie, nie są to „dawcy organów” i „ jedyni i niepowtarzalni”, ale są motocyklistami w pełni zaangażowanymi w szerzenie zasad przez dobroć ludzi i ich drogę życia.

Utworzona przez nas MOTOCYKLOWA GRUPA ma zbliżone zasady działania do tradycyjnych klubów motocyklowych MC. Droga życia klubu, w znaczeniu bractwa, szacunek do jednostki, dumy, hierarchii itd. Zasadniczą różnicą jednak jest nasza tolerancja – przyjmujemy w nasze szeregi kobiety , gdyż nie widzimy podstaw do ich dyskryminowania skoro mogą wykonywać typowo męskie zawody.

Prawo do noszenia „BARW” jest najwyższym zaszczytem dla motocyklisty. Obszyci członkowie grupy są widziani zawsze i wszędzie, tracą anonimowość niezrzeszonych motocyklistów. Muszą być zawsze gotowi by pomóc swoim kolegom. Są złączeni ze swoją rodziną silnymi więzami. Mają swoje sekrety, ceremonie i zasady.

Każdy z WILD GEESE MG POLAND jest w pełni świadomy, że reprezentuje swoją grupę 24 godziny na dobę, nie tylko wtedy gdy zakłada kamizelkę z LOGO grupy. Noszenie logotypów grupy to dla członków coś więcej niż tylko sposób na wyróżnienie się na tle innych motocyklistów. Dla nich oznacza to bycie ze sobą, uzewnętrznienie i podkreślenie swojej więzi. Wielu z nas wie jak ciężko o dobre relacje w gronie rodzinnym, więc szczególnie i tu wymaga to bardzo ciężkiej pracy i poświęcenia. Żaden z członków nie zakłada kamizelki tylko po to, by wyglądać podobnie, czy co więcej wyznaczać jakiś trend w świecie motocyklowym. Kamizelka dla nich oznacza braterstwo w pełnym tego słowa znaczeniu. Zawsze w stosunku do swoich braci, czy też sióstr, są skłonni więcej dawać niż brać, wspierać, pomagać i mieć poczucie bezpieczeństwa wśród danego grona.

W związku z przestrzeganiem przez naszą grupę motocyklową idei opartych na szacunku, tolerancji i solidarności, które są to oczywistymi zasadami dla każdego motocyklisty postanowiliśmy, że oznaczamy się poprzez dodatkową naszywkę 99%, która umieszczona na przodzie kamizelki oznaczać będzie przestrzeganie tych zasad, a jako praktykujący motocykliści chcielibyśmy aby stało się to wyznacznikiem dla innych podobnych grup  w celu osiągnięcia dojrzałości i propagowania tych zasad w swoich kręgach

WILD GEESE MG POLAND nie jest jedynym klubem w Polsce wyznającym tradycyjne zasady motocyklowe ale pierwszą grupą motocyklową oznaczoną 99% na terenie Polski . Została ona stworzona z wcześniejszego klubu policyjnego po czterech latach istnienia. Było to logiczne posunięcie ludzi, którzy się zjednoczyli w dzisiejszych czasach. Nie ważna jest nasza własna indywidualność, jesteśmy częścią naszej rodziny. Nie jesteśmy tylko policjantami, strażakami, strażnikami, ratownikami czy cywilnymi motocyklistami. Jesteśmy WILD GEESE MG POLAND. Więc tak chcemy żeby nas widziano. Brano nas za motocyklistów, którymi jesteśmy. W dzisiejszych czasach wiemy, że statut klubu motocyklowego jest powodem do wielkiego szacunku, a każdy kto nosi BARWY nie ważne ile % ma, ma do tego wielki szacunek, ponieważ świadomy jest tego jak długa i trudna droga była do osiągnięcia upragnionego celu.

Nie ważna jest dla nas różnica poglądów, ponieważ szanujemy się nawzajem pod wszystkimi względami .Doskonałość nie istnieje i WILD GEESE MG POLAND nie jest wyjątkiem. Jesteśmy ludźmi o różnych upodobaniach, zachowaniach, zawodach, pozycjach, wieku, charakterze i innych różnych rzeczach. Nikt nie może żyć w zgodzie ze wszystkimi, każdy może mieć przeciwnika a nawet wroga. Jednakże, jesteśmy tutaj dzisiaj. Jesteśmy dumni będąc Polakami i Motocyklową Grupą, która dojrzała aby stać się poważną Grupą i nie poddał się presji by zostać czyimś „czapterem”. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy niczyim „support’em”, ale niezależną Grupą , która posiada przyjaciół w PRM , przyjaciół w kraju jak również poza jego granicami.

 

 

Sygnatura sprawy: RZ.XII NS-REJ.KRS/000088/13/786

 

Załącznik nr 1 do §6 Statutu

 

Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe Wild Geese  Motorcycle  Group Poland, używa logo umieszczonego na plecach kamizelki  w kształcie Krzyża Maltańskiego w kolorze srebrnym na stalowym tle ze srebrnym obszyciem i złotymi napisami o treści „WILD GEESE” w części górnej oraz „ POLAND ” w części dolnej. W centralnej części znajduje się sylwetka stylizowanej ”dzikiej gęsi” na motocyklu na tle tegoż Krzyża Maltańskiego - wszystko na oddzielnych naszywkach . Na przodzie kamizelki umieszcza się naszywki :

Kolorami Wild Geese MG Poland  są równocześnie użyte kolor złoty, srebrny, stalowy i zielony.